Bakan Avcı’dan Kazak eğiticilere sertifika

Bakan Avcı’dan Kazak eğiticilere sertifika

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Kazakistan Eğitim Bakanlığı’nın talebi üzerine MEB ve TİKA iş birliğinde Mesleki ve Teknik Eğitimde Eğiticilerin Eğitimi Projesi kapsamında eğitim alan katılımcılara sertifikalarını verdi. 
Bakan Avcı’dan Kazak eğiticilere sertifika

Bakan Avcı, İstanbul’da gerçekleştirilen Türkiye-Kazakistan 4. Mesleki ve Teknik Eğitimde Eğiticilerin Eğitimi  sertifika töreninde, 2012 yılında başlatılan proje kapsamında bugüne kadar 310 eğitimcinin eğitim gördüğünü söyledi.

 

Türkiye ile Kazakistan arasındaki derin tarihi bağlar

Projenin Kazakistan Eğitim Bakanlığı’nın talebi üzerine TİKA´nın da desteğiyle bugüne kadar başarıyla sürdürüldüğünü belirten Bakan Avcı, "Bu proje Kazakistan ile Türkiye arasındaki derin tarihi kardeşlik bağlarının en müşahhas en somut bir örneğidir.  İnşallah bu proje iki ülke arasındaki ekonomik, bilimsel ve kültürel ilişkilerin önümüzdeki yıllarda daha da artarak gelişmesine vesile olacak" diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın da güzel bir tevafukla bugün Kazakistan´da bulunduğunu hatırlatan Bakan Avcı, "Sayın Cumhurbaşkanımız orada Kazak-Türk dostluğunu yüceltirken biz de buradan ona bir selam göndermiş oluyoruz. Bu ziyaret vesilesiyle iki ülke arasındaki iş birliği imkânları daha da gelişmiş olacak. Bu projenin başlatılmasında, yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim" şeklinde konuştu. 

Bakan Avcı,  konuşmasının ardından eğitim programına katılanlara sertifikalarını vererek  sertifika alan tüm öğretmenleri öğrencileriyle birlikte tekrar Türkiye´ye beklediklerini dile getirdi.

 

 

Haberin Videosu:

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.