BAKAN TEKİN'DEN 6 ŞUBAT DEPREMLERİNİN YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA ANMA MESAJI  
BAKAN TEKİN'DEN 6 ŞUBAT DEPREMLERİNİN YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA ANMA MESAJI

BAKAN TEKİN'DEN 6 ŞUBAT DEPREMLERİNİN YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA ANMA MESAJI

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerin birinci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bakan Tekin, mesajında şunları söyledi: 
 
"Hepimizin yüreğinde derin izler bırakan, ülkemizin yaşadığı en acı tarihî, fiziki ve içtimai hadiselerden biri olan 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde kaybettiğimiz canlarımızı rahmetle anıyor, kederli ailelerine sabır diliyorum.
 
Her bir öğrencimiz, her bir öğretmenimiz, bu aziz milletin evlatları olarak; geleceğimizin inşasında umudumuzu yeşerten kıymetli hazinemizdir. Kaybettiğimiz öğrenci, öğretmen ve vatandaşlarımızın aziz hatıralarını yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak da bizim en önemli görevlerimizdendir. Onların anıları eğitim camiamızın kalbinde sonsuza dek yaşayacaktır.
 
6 Şubat depremleri sadece binaları, yolları, köprüleri değil; gönüllerimizi, hayallerimizi, geleceğimizi de sarsan bir felaketti. Bu derece büyük felaketlerin elbette telafisi kolay olmuyor. Büyük imtihan ancak bununla beraber Allah'ın lütfettiği bir şey var ki o da bu milletin sahip olduğu derin köklerimizden gelen kardeşlik ve dayanışma ruhudur.
 
Böylesi zamanları tarihte çok geçirmiş olgun tecrübeler yumağı olan asil milletimiz, tesanüt ve dayanışma vasfının tezahürüyle müşterek geleceğimizin inşa sürecini kuvvetlendirmiş; birlik ruhuyla, acılarımızı hafifletmeyi, yaralarımızı sarmayı ve bu sıkıntıların üstesinden gelmeyi başarmıştır. 
 
Milletimizin dayanışma içerisinde sergilediği 'asrın birlikteliği' ile depremin yaralarını sarmak, umudu yeniden inşa etmek ve geleceğe daha sağlam adımlarla yürümek için gerekli olan inancı, kararlılığı ve gücü eğitim camiamızın tüm mensuplarıyla daima diri tutacak; 'asrın birlikteliği'ni yalnızca bugünün değil, yarının da teminatı olarak gören yaklaşımımızla gelecek nesillere aktaracağımız en değerli mirasımız olarak politikalarımızla daha da pekiştireceğiz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, deprem şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyor; deprem sırasında gösterdikleri üstün çaba ve fedakârlıkla hayat kurtaran, yardım elini uzatan herkese şükranlarımı sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi her türlü felaketten, afetten muhafaza etsin."

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.