BAKAN YARDIMCISI ŞENSOY, KASTAMONU OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ ZİYARET ETTİ  
BAKAN YARDIMCISI ŞENSOY, KASTAMONU OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ ZİYARET ETTİ

BAKAN YARDIMCISI ŞENSOY, KASTAMONU OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ ZİYARET ETTİ

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, Kastamonu Olgunlaşma Enstitüsüne ziyarette bulundu.

Şensoy, ziyarette yaptığı konuşmada Türkiye'de olgunlaşma enstitülerinin sayısının artmaya devam ettiğini söyledi. Olgunlaşma enstitülerinin önemine değinen Şensoy, "Olgunlaşma enstitüleri, bizlerin kültürel geçmişinin yaşatıldığı, gelecek nesillere aktarıldığı, aynı zamanda geleneksel el sanatlarımızın hayat bulduğu Bakanlığımızın önemli merkezlerinden biri oluyor. Son yıllarda özellikle yeni bir bakış açısı, yeni bir vizyonla bu enstitülerimizin gelişmesinde büyük desteği olan Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'ye çok teşekkür etmek istiyorum." dedi.
 
Kastamonu Olgunlaşma Enstitüsünün binasını çok beğendiklerini ifade eden Şensoy, "Türkiye'de 30 olgunlaşma enstitümüz bulunuyor. Bu enstitülerimizin her birinin sorunlarıyla tek tek ilgilenen, her birinin gelişimini, her birinin ürünlerini tek tek takip eden Sayın Bakanımız Mahmut Özer Bey'in eşi Nebahat Özer Hanımefendi'ye teşekkür ediyorum. Nebahat Hanım sahip çıkmasaydı olgunlaşma enstitülerinde bu kadar ilerleyemezdik. Mimarisinden boyasına varıncaya kadar bütün sorunlarıyla ilgilendiğinden ötürü teşekkür ediyoruz. Bugün Şeyhoğlu Konağı'nı ziyaret ediyoruz. Buradaki ürünleri tanıyacağız, inceleyeceğiz. Bizlere tanınan bu imkândan ötürü teşekkür ediyoruz." diye konuştu.
 
Ziyarete Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in eşi Nebahat Özer, Vali Avni Çakır ile eşi Bahar Çakır da katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Şensoy ve diğer ziyaretçilere enstitü hakkında bilgi verdi.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.