BAKAN YARDIMCISI ŞENSOY, "TÜRK MUTFAK SANATLARI ATÖLYESİ"Nİ ZİYARET ETTİ  
BAKAN YARDIMCISI ŞENSOY,

BAKAN YARDIMCISI ŞENSOY, "TÜRK MUTFAK SANATLARI ATÖLYESİ"Nİ ZİYARET ETTİ

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, Sabancı Olgunlaşma Enstitüsündeki Türk Mutfak Sanatları Atölyesi'ni ziyaret etti.

Millî Eğitim Bakanlığı himayesinde, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü bünyesinde koordine edilen Türk Mutfak Sanatları Atölyesi'ni ziyaret eden Şensoy'a atölyede yer alan mutfak tanıtıldı. Şensoy ve beraberindeki İstanbul Millî Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, mutfakta baklava yufkası açtı.
 
Şensoy, burada yaptığı konuşmada olgunlaşma enstitülerinin geçmişten geleceğe uzanan bir köprü görevi gördüğünü anlatarak Türk Mutfak Sanatları Atölyesi'nin de kadim tarihi ve kültürü geleceğe taşıyan merkezlerden biri olduğunu söyledi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın da katkısıyla burada daha verimli yol alınmasının sağlandığını vurgulayan Şensoy, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in de göreve geldiği andan itibaren çok farklı ve yeni projelere imzalar attığını aktardı.
 
Ziyarete İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu eşlik etti.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.