BAKAN YUSUF TEKİN, İSTANBUL'DA ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU  
BAKAN YUSUF TEKİN, İSTANBUL'DA ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

BAKAN YUSUF TEKİN, İSTANBUL'DA ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye genelinde gerçekleştirdiği temasları kapsamında İstanbul'daki okul ziyaretlerinde öğrenci ve öğretmenlerle buluştu.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin,  bugün ilk olarak Esenyurt'ta bulunan Borusan Asım Kocabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.
 
Bakan Tekin, 19 Mayıs'ta Fransa'da gerçekleştirilecek "Shell Eco Marathon" yarışmasına katılacak okulun "Bhs Eco Team" takımının geliştirdiği elektrikli ve benzinli prototip otomobilleri inceledi.
 
Ardından öğrencilerin geliştirdiği su altı drone, örümcek robot, labirent robotu ve engelden kaçan robot ile hem karadan hem suda giden fetih robotunu inceleyen Bakan Tekin, öğrencilerin yaptıkları gösterileri izledi.
 
Bakan Tekin, 3 Nisan'da Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirilecek uluslararası liseler arası FRC Robot Yarışması'nda 7444 Ay Yıldız Robot takımı olarak yarışacak öğrencilerle sohbet etti, kendilerine yarışmada başarılar diledi.
 
Ardından öğretmenler odasını ziyaret ederek öğretmenlerle sohbet etti.
 
Bakan Tekin daha sonra Esenler Hatip Dinçsoy İlkokulunu ziyaret etti.
 
Sınıfları gezerek öğrencilerle görüşen Bakan Tekin, okulun öğretmenler odasında da eğitimcilerle bir araya geldi. 
 
Bakan Tekin son olarak Sultangazi Mimar Sinan İmam Hatip Ortaokulu ile Mimar Sinan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini de ziyaret ederek sınıfları gezdi, öğrencilerle sohbet etti. Ardından öğretmenler ile görüşerek istişarelerde bulundu.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.