"CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA BİZİM HİKÂYEMİZ FOTOĞRAF SERGİSİ" AÇILDI  

"CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA BİZİM HİKÂYEMİZ FOTOĞRAF SERGİSİ" AÇILDI

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından yürütülen Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi (BEGEP) kapsamında düzenlenen "Cumhuriyetin 100. Yılında Bizim Hikâyemiz Fotoğraf Sergisi"nin açılışı, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Celile Eren Ökten tarafından gerçekleştirildi.

"Farklılıklarımızla Bir Bütünüz" sloganı ile hayata geçen, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından AB ve Türkiye Cumhuriyeti ortak finansmanı ile 2019 yılından bu yana yürütülmekte olan Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi (BEGEP) kapsamında hayat verilen "Cumhuriyetin 100. Yılında Bizim Hikâyemiz Fotoğraf Sergisi", çocukların 10 faklı temada çekilen fotoğraflarından oluşuyor.
 
Açılışa Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Celile Eren Ökten, AB Türkiye Delegasyonu Müsteşarı ve Bölüm Başkanı Laurent Guirkinger, sektör temsilcileri ve projenin sözleşme makamı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü temsilcileri katıldı.
 
Sergi açılışının ardından, BEGEP Projesi'nde elde edilen kazanımların paylaşıldığı kapanış programı gerçekleştirildi. 
 
Etkinlik ile BEGEP Projesi'nin uygulanma sürecinde elde edilen kazanımların paylaşılması ve bu kazanımlar hakkında farkındalık yaratılması; okullar, STK'lar ve aileler arasındaki iletişimin teşvik edilmesi; tüm tarafların bir araya geldiği bir platform oluşturularak sosyal içermenin güçlendirilmesi; özel gereksinimli çocukların sosyal entegrasyonlarının desteklenmesi ve önyargıları ortadan kaldırmak için kamuoyunda farkındalığın artırılması hedefleniyor.
 
Sergi, 21 Aralık 2023 Perşembe gününe kadar gezilebilecek.
 
BEGEP Hakkında
Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından yürütülen Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi'nin (BEGEP) hedefi, ülkemizdeki kaynaştırma/bütünleştirme uygulamalarının kalitesini artırarak tüm öğrencilerin topluma entegrasyonunu sağlamak.
 
Proje kaynaştırma/bütünleştirme uygulamalarında rol alan öğretmenlerin okul yöneticilerinin ve diğer aktörlerin gelişimlerini destekleme yoluyla yenilikçi, sürdürülebilir ve bütünleştirici bir eğitim sistemine katkı sağlamayı amaçlıyor.
 
1 Ağustos 2019'da başlatılarak Ankara, Adana, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Samsun ve Trabzon olmak üzere 12 pilot ilde yürütülen BEGEP Projesi, 31 Aralık 2023 tarihinde sona erecek.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.