"ÖĞRETMENLERİN GÖZÜYLE CUMHURİYETİN 100. YILINDA EĞİTİM FAALİYETLERİ" KONULU TEKNOLOJİ ÇALIŞTAYLARI DÜZENLENECEK  

"ÖĞRETMENLERİN GÖZÜYLE CUMHURİYETİN 100. YILINDA EĞİTİM FAALİYETLERİ" KONULU TEKNOLOJİ ÇALIŞTAYLARI DÜZENLENECEK

Cumhuriyetin 100. yılında eğitimin bugünü ve geleceği konusunda öğretmenlerin görüşlerinin alınması ve 'Türkiye Yüzyılı'na eğitimle en iyi nasıl katkı sunulabileceğini ortaya koymak için "Teknoloji ve Eğitim Bölgesel Çalıştayları" düzenlenecek. Çalıştaylar, yedi ilde 1-2 Kasım 2023 tarihlerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek.

İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Gaziantep, Samsun, Erzurum olmak üzere yedi ilde 1-2 Kasım 2023 tarihlerinde eş zamanlı olarak düzenlenecek çalıştaylara Talim ve Terbiye Kurulu üyeleri ve ilgili genel müdürlüklerden daire başkanlarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 100 kişi katılacak.
 
Her çalıştayda 4 çalışma grubu oluşturulacak ve her grup her bir ana temayı ayrı oturumlarda tartışacak.
 
Çalıştaylarda kurulacak çalışma gruplarında "öğretmenlerin bakış açısıyla teknoloji kullanımı", "teknolojinin eğitim ortamlarında kullanımı", "yapay zekâ içerikli uygulamaların eğitimde kullanımı", "teknolojinin eğitimde gerekliliği ve kullanım amaçları" gibi konular ele alınacak.
 
Çalıştaylara Temel Eğitim, Ortaöğretim, Din Öğretimi, Hayat Boyu Öğrenme, Meslekî ve Teknik Eğitim,  Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile TÜBA destek verecek.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.