TMV'NİN GÜRCİSTAN ULUSLARARASI MAARİF OKULLARININ YENİ BİNASI TÖRENLE AÇILDI  
TMV'NİN GÜRCİSTAN ULUSLARARASI MAARİF OKULLARININ YENİ BİNASI TÖRENLE AÇILDI

TMV'NİN GÜRCİSTAN ULUSLARARASI MAARİF OKULLARININ YENİ BİNASI TÖRENLE AÇILDI

Türkiye Maarif Vakfının (TMV) Gürcistan'da faaliyet gösteren Gürcistan Uluslararası Maarif Okullarının başkent Tiflis'teki yeni okul binasının açılışı, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Ömer Faruk Yelkenci'nin katılımıyla yapıldı.


Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseden oluşan yeni kampüste düzenlenen törende konuşan  Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Yelkenci, Türkiye'nin Gürcistan'la tarihî ve akrabalık bağlarının olduğunu ifade ederek, "Gürcistan bizim için çok önemli bir dost ülkedir." dedi.

 

TMV'nin faaliyetlerinin Gürcü-Türk ilişkilerinin daha da güçlendirilmesine hizmet ettiğini kaydeden Yelkenci, eğitimli bir toplumun dünyanın geleceği için büyük önem taşıdığını vurguladı.

 

TMV'nin yarın Gürcistan'ın Marneuli kentinde yeni bir okul açacağı bilgisini paylaşan Yelkenci, dünya genelinde TMV okullarının sayısının artması gerektiğini söyledi.

 

Türkiye'nin eğitim alanında çok zengin tecrübeye sahip bir ülke olduğunu belirten Yelkenci, Gürcü tarafıyla bu tecrübeleri paylaşmak için de iş birliğini sürdüreceklerini ifade etti.

 

Programa Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Ömer Faruk Yelkenci'nin yanı sıra, Gürcistan Eğitim ve Bilim Bakan Yardımcısı Nodar Papukaşvili, Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Ali Kaan Orbay, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, İstanbul Milletvekili Tuğba Işık Ercan, TMV Başkanı Birol Akgün ve Gürcistan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Milletvekilli Beka Odişaria katıldı.

 

Törene Gürcistan'daki Türk kurumların temsilcileri, Türk iş insanları ve diğer davetliler de katıldı.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.